Pontsakas klassikaline waldorfnukk Mirel Miale

Ei tea, kuis jumalaga on mul asjalood,
kuid vahel tundub keegi nagu aitab.

/Jaan Tätte/

Need postitus räägib loo sellest, kuidas ühel armsal emal oli nägemus oma tütrekese nukust, paar märksõna, mis kõige mõnusamal moel andsid tuule tiibadesse minu inspiratsioonile ja kuidas siis võluväel tulid mu teele kõik vajalikud materjalid nende õrnade aimduste reaalsusesse toomiseks. Tunnen alandlikku tänulikkust kogedes, kuidas elu sillutab sel moel teed, kõik sujub ja laabub ja on kerge ja nauditav.

Esimesena manifesteerusid selle nuku loomiseks suled. Olin just jõudnud endamisi mõelda, et ma ometi ei lähe Tiimarisse (mida küll nüüd juba aastaid ei eksisteeri enam, aga saate mõttest aru, eks) tehislikult värvitud sulgi ostma ju. Kust ma leian mõnusad naturaalsed suled, mis on ilusad ja haakuvad Loonalapse olemusega? No ja siis umbes nädalakese pärast üks tuttav jagas Facebookis ühe aarade eest armastusega hoolt kandva naise postitust, kus ta pakkus meisterdamiseks sulgi, mis linnud on loovutanud oma loomuliku sulevahetuse käigus. Ilusad loomulikult värvilised suled olemas! 🙂 Ja nuku peaehte tegemisel selline mõnus inspiratsioon, mille tulemusel saab sulgedega ehte suurust saab muuta. Nii saab soovi korral nukuomanik selle ka endale pähe sättida või hoopis kaelaehtena kanda 😉

Järgmises õnneliku juhuse episoodis selle suure waldorfnuku sündimisel kujutasin vaimusilmas ette, et nuku varustus võiks olla maatoonides + sekka türkiissinist. Kleidil võiks olla näiteks tikandeid või narmaid… Polnudki kaugemale jõudnud veel mõelda, kui ükskord jälle sattusime meie 3-aastase palvel kohalikku kingavahetustuppa, nagu ta ise ütleb :), ehk taaskasutustuppa. Seni kuni tema proovis järgemööda kõpsutada kõigi valikus olevate kontsakingadega, vaatasin mina ajaviiteks ringi ja leidsin ühe türkiissinise kleidi, millel sobilikult juba allservas mõnus narmendav aplikatsioon tikandite ja trükimustriga olemas. Tundsin kohe ära, et SELLEST saab just SELLE nuku kleit 🙂 Pesu + harutamine + õmblemine ja olge lahked 🙂 Ma vist ei pea mainima, kui väga mõnus on, kui asjad niiviisi muuseas sujuvad.

 Järgmine peatükk sarjast “vahel tundub keegi nagu aitab”: nukul olid minu nägemuses saapad, narmastega, aga sobilikku saabaste lõiget minu arsenalis veel ei olnud. Nüüd see sündis töö köigus, pärast paari aastast katsetamist ja otsinguid (ja on sestpeale olnud pidevas kasutuses ja olen neist saabastest juba kirjutanud siin 🙂 ). Ja kui saapad valmis said, siis tundus, et peal võiks veel olla tikand, midagi geomeetrilist näiteks. Õmblusmasinat ostes olin müügimehele kinnitanud, et mingitest kaunistusõmblusest ma ei hooli. Nüüd siis esimest korda hakkasin üldse vaatama, et kas mu masin tikib ka midagi. Tikkis küll, kenasti geomeetrilise mustri, nagu vaja.

Sellele nukule sooviti ka teist riiete komplekti. Mõtlesin, et äge oleks teha narmastega püksid ja sulgede särk. Ja mis te arvate, kas esimeses poes, kuhu suletempli otsinguil sisse astusin, oli olemas täpselt õiges suuruses suletempel? Muidugi oli!  Ja mitte ainult üks õiges suuruses suletempel, vaid templitekomplekt, kus lausa kaheksa erinevat ägedat sulge! 😊 Jälle tunne, nagu oleks saanud lotovõidu.

Veel võiks rääkida sellest, millise ägeda nime andis sellele südikale kaunitarile pere, kelle juurde ta kolis. See on täpp i peal ja kirss tordil 🙂 Nime otsiti pikalt, et oleks vääriline sellele väiksele šamaani-kalduvustega nukuneiule ja sobiks nuku omaniku Mirel Miaga. Nukk sai endale nimeks Ameerika põlisrahvaste pärase nime Miakoda, mille tähenduseks loetakse maakeeli Kuu jõud.

Pontsaka kehaehitusega 44cm pikkune klassikaline waldorfnukk on valmistatud üleni looduslikest materjalidest: nukk on õmmeldud sertifitseeritud orgaanilisest nukutrikotaažist, täidetud puhta lambavillaga, juuksed on eesti maavillasest lõngast  ning waldorfnukule iseloomulik nägu tikitud loodusvärvidega värvitud peenvillaste lõngadega.

Loe Loonalapse waldorfnukkude kohta lisa SIIT ning oma nuku tellimiseks kirjuta palun loonalaps@loonalaps.ee

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga