Pöialpoiss-nukud Jaanile ja Karlile

Nende vennikestega on see äge lugu, nagu mul ikka kipub olema, et kui ma juba tükk aega mõtlen, et võiks vot just sellist asja teha ja tegudele ei asu, siis keegi tellib minult just täpselt selle asja. Nii ka nende pöialpoistega. Aasta otsa enne nende nukkude valmimist veeretasin mõtet, et võiks vahelduseks taas pisinukke teha, Pöial-Liisi ja nukumajanukkude pere valmimisest juba hulk aega möödas, aga suuremad nukud sättisid ennast muudkui vahele. Siis lõpuks sündisid pöialpoisid 5-aastasele Jaanile ja 3-aastasele Karlile nende ema palvel, inspireeritud Astrid Lindgreni lühijutust “Pöialpoiss Nils Karlsson”. Ma tegelikult ise polegi veel seda juttu lugenud, aga järgmine kord kui lastega raamatukokku läheme, siis pean meeles ja küsin seda raamatut. Tean vaid niipalju, et seal jutus leiab laps pöialpoisi oma voodi alt.

Nagu inspiratsiooniks olnud jutuski, leidsid Jaan ja Karl need pöialpoisid oma voodite alt. Siis oli poistel tükiks ajaks elevust ja toimetamist pöialpoistega. Pöialpoisid liigutavad mõnusasti käsi ja istuvad ning neil käivad särgid tagant väikse trukiga lahti ja püksid-mütsid jalast-peast ära. Lisaks said nad kaasa ka väiksed padjad ja tekikesed, kuhu alla tuttu pugeda. Mõlemad poisid said hakkama tillukeste nukkude lahtiriietumisega, aga suurem aitas pisemal nukule riideid tagasi panna, sest kolmese jaoks oli see natuke liiga vinget peenmotoorikat nõudev 😉

 

Need on kõige väiksemad nukud, mis ma eales teinud olen. Selliste tillude õmblemine on mõnus vaheldus suurte nukkude meisterdamisele, mis nõuab kohati füüsilist jõudu ja vastupidavust. Pöialpoisid ootavad oma loojalt aga rohkem filigraansust ja kannatlikkust. Näiteks peenvillase niidiga karv haaval juuste tikkimine üle kogu pea, nii et saaks tihe sasipea, on täielik täppistöö ja isegi sellisel väiksel peakesel paras kannatlikkuseproov 😉

Suur tänu Marisele nende valmimiseks idee ja põhjuse andmiseks! Ülimõnus tegemine oli. Ma oleks täitsa õnnelik, kui keegi minu voodi alla ka sellise üllatuse poetaks 😉 A kingsepp ise ikka paljajalu… (ei tea kellele see vaatenurk kuulub? :))

Need pisinukud on valmistatud üleni sertifitseeritud orgaanilisest nahavärvi trikotaazist, täidetud puhta lambavillaga, waldorfnukkudele iseloomulike vormitud peadega. Juuksed on loodusvärvidega värvitud peenvillasest lõngast karv haaval üle pea tikitud. Nukkude käed on õlast liigestatud, st liiguvad 180 kraadi, jalad liiguvad puusast ette-taha. Nukud seisavad ja istuvad toe najal. Nukud on täielikult lahtiriietatavad.

Loe Loonalapse naturaalsetest materjalidest nukkude kohta lisa SIIT.
Oma nuku tellimiseks palun kirjuta loonalaps@loonalaps.ee

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga