Pihel

Kui ma väike olin, rääkis üks tore naabritüdruk, et tema ema rääkis (või oli see äkki hoopis tema mamma, sest koolivaheajaks oli ta tulnud pealinnast suvitama just oma mamma juurde meie naabermajja väikses helges Eesti väikelinnas), et kui pihlakad hakkavad punaseks minema, tähendab see seda, et suvi hakkab läbi saama ja koolimineku aeg kätte jõudma.

 

Ja siiani igal suvelõpul, kui hakkan punavaid pihlakaid märkama, kõlab mu peas see sama mõte: sügis hakkab tulema. Sügis tuleb mulle küll juba mitmendat aastat ilma kooliminekuta, aga käivitub ikkagi mingi vana emotsioon, milles on segunenud kahjutunne suve otsasaamisest ja elevus uue alguse puhul.

See nukuke sündis just sellisel pihlakate punama hakkamise üleminekuajal, seega sai ta nimeks Pihel. Pihla kleit sai ka pihlamarja värvi, seda küll täiesti kogemata 🙂 Alles pärast märkasin, kui kenasti see punaste kobaratega kokku sobib.

Pihel on minu seniõmmeldutest kõige pikem nukk, 37cm pikk. Muidu 33-35cm pikkuse nukuga samasugune, aga katsetasin enda jaoks uut moodi jalgade tegemist ja need tulid paar sentimeetrit pikemad. Juuksed on tal pikad ja pruunid,  eesti lammaste villast kedratud lõngast, mis käsitsi värvitud õunapuukoortega.

 

Mõnusat tarkusepäeva ja rõõmu omandatud oskustest ja uutest taipamistest alanud kooliaastal kõigile õppuritele! 🙂

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga